00-24 Diennakts veterinārā klīnika KAVET

Ķirurģija

Vārds „ķirurģija” cēlies no diviem grieķu vārdiem: HIER — roka un ERGO – darbojos.

Veterinārā ķirurģija  balstās  profilakses un ārstēšanas vienotībā, kur profilaksei ir vadošā loma. Ķirurģija Galvenais mērķis ir panākt iespējami labu rezultātu ar pēc iespējas mazāku traumatizāciju operācijas gaitā . Šī mērķa sasniegšanai , pamatojoties uz etioloģijas un patoģenēzes pētījumiem veterinārās ķirurģijas prakse piedāvā zinātniski pamatotu terapeitisko pasākumu kompleksu, kā mērķis ir novērst traumatizāciju ,infekcijas un slimības, kuru pamatā ir  vielmaiņas traucējumi , kas   radušies operācijas gaitā. Profilaktiskais komplekss tiek izmantots arī  asins pārliešanas , audu transplantēšanas gadījumos,endokrīnās sistēmas un vispārējai dzīvnieka organisma sagatavošanai konkrētām ķirurģiskām procedūrām.

„KAVET” klīnikā pieejama :

  • neatliekamā ķirurģija
  • traumatoloģija
  • plānveida operācijas
  • mikroķiruģija
  • jaunveidojumu operācijas
  • citi ķirurģijas virzieni

Ķirurģija2Mājdzīvnieku īpašnieki ķirurģiju  tradicionāli uztver kā paaugstināta riska  tehniku, ķirurģisku iejaukšanos   kā radikālu metodi, lai risinātu problēmu  gadījumos, kad nav iespējama terapeitiska alternatīva. Ķirurģiskas iejaukšanās indikācijas var būt dažāda smaguma traumas, orgānu patoloģijas ,nepieciešamība  sterilizēt dzīvnieku, jaunveidojumi  utt.

Ķirurģija ir veterinārārsta maksimālās atbildības zona, joma, kurā kritiski svarīga ir katra darba detaļa . Liela uzmanība tiek pievērsta atveseļošanās prognozēm pēc ķirurģiskas iejaukšanās, ieskaitot iespējamās narkozes sekas un ļaundabīga procesa izveidošanās risku. Ķirurģija3

Dzīvnieka sagatavošana operācijai sākas ar  precīzu un vispusīgu  izmeklēšanu, kas dod ķirurgam informāciju par konkrētā pacienta fizioloģiskajām īpatnībām  un ļauj izvēlēties optimālu ārstēšanas  tehniku individuāli  (narkozes veids, antibiotiku un pretiekaisuma līdzekļu izvēle).

Svarīgs ir gan pirms, gan pēcoperācijas periods. Šajos etapos nepieciešamības gadījumā, lai sagatavotu imūnsistēmu, dzīvniekam tiek piemērota imūnterapija ( sk. rakstus.) — rehabilitācijas terapija, kas ir virzīta uz dzīvnieka orgānu pilnvērtīgas darbības nodrošināšanu, asinsrades, šūnu un audu materiāla atjaunošanu .

00-24 Diennakts veterinārā klīnika KAVET